top of page

Стоматит у дітей: лікування, причини та симптоми

У цій статті ми розповімо про причини та симптоми цього поширеного дитячого захворювання, а також про те, як його лікувати та запобігати. Стоматит у дітей - це хвороба, яка може доставити дискомфорт і біль малюкові, але за допомогою правильного підходу до лікування та догляду він може бути спрямований без зайвих ускладнень.


Стоматит у дітей: лікування, причини та симптоми


Що таке стоматит?


Стоматит – це запалення слизової оболонки рота, яке найчастіше зустрічається у дітей. Цей стан може бути викликаний різними факторами і виявлятися різними симптомами, включаючи ранки та виразки у ротовій порожнині. Стоматит у дітей може призвести до болю та дискомфорту, що ускладнює харчування та говоріння.


Причини стоматиту у дітей


Існує кілька причин, які можуть спричинити стоматит у дітей. Ось деякі з них:


 1. Інфекції: Віруси та бактерії можуть викликати запалення слизової оболонки рота, що призводить до розвитку стоматиту у дітей. Герпесвірус часто є найпоширенішою причиною.

 2. Травми: Механічні пошкодження ротової порожнини, такі як забиті місця, садна або укуси, можуть спровокувати появу стоматиту у дітей.

 3. Алергічні реакції: Деякі продукти харчування або медикаменти можуть спричиняти алергічну реакцію у вигляді стоматиту.

 4. Низький імунітет: У дітей із ослабленою імунною системою підвищується ризик розвитку стоматиту.

 5. Неправильний догляд за ротовою порожниною: Недостатній догляд за зубами та яснами може сприяти розвитку стоматиту у дітей.

Симптоми стоматиту у дітей


Симптоми стоматиту можуть відрізнятися залежно від його типу та причини. Ось деякі поширені симптоми стоматиту у дітей:


 1. Рани та виразки: Невеликі хворобливі рани та виразки в ротовій порожнині є типовими ознаками стоматиту у дітей.

 2. Біль та дискомфорт: Дитина може відчувати біль при їжі, питті або розмові.

 3. Підвищене слиновиділення : Стоматит може спричинити збільшену кількість слини у дитини.

 4. Підвищена дратівливість: Біль і дискомфорт у роті можуть зробити дитину дратівливою та примхливою.

 5. Озноб і лихоманка: У разі важкого стоматиту у дітей, вони можуть відчувати озноб та підвищення температури тіла.


Діагностика стоматиту у дітей


Якщо у вас є підозра, що ваша дитина страждає на стоматит, важливо звернутися до лікаря або педіатра для правильної діагностики. Лікар проведе огляд ротової порожнини дитини і поставить кілька питань про її симптоми та загальний стан здоров'я.


Лікування стоматиту у дітей


Лікування стоматиту у дітей залежить від його причини та тяжкості. Ось деякі методи лікування:


 1. Знеболювальні засоби: Для зняття болю та дискомфорту можна застосовувати знеболювальні гелі або спреї, наносячи їх на уражені ділянки ротової порожнини.

 2. Промивання рота: Полоскання рота теплим сольовим розчином або спеціальними протизапальними розчинами допомагає прискорити загоєння виразок та знизити запалення.

 3. Противірусні препарати Якщо стоматит викликаний вірусною інфекцією, лікар може призначити противірусні препарати.

 4. Правильний догляд за ротовою порожниною: Регулярне чищення зубів та ясен, а також використання м'якої зубної щітки допоможуть запобігти загостренню стоматиту.

 5. Дієта: При стоматиті у дітей рекомендується надати їм м'яку і не подразнюючу слизової їжу.

 6. Постійне спостереження: Важливо стежити за станом дитини під час лікування та звертатися до лікаря, якщо симптоми погіршуються або не зникають.

Запобігання стоматиту у дітей


Запобігання стоматиту важливе для підтримки здоров'я ротової порожнини вашої дитини. Ось кілька порад щодо профілактики:


 1. Регулярна гігієна рота: Навчіть дитину чистити зуби та ясна двічі на день, використовуючи м'яку зубну щітку.

 2. Обмеження солодощів: Обмежте споживання солодких та кислих продуктів, які можуть дратувати слизову оболонку.

 3. Здорове харчування: Харчуйте дитину збалансованими та поживними продуктами, щоб підтримувати її імунну систему.

 4. Уникайте контакту з хворими: Стоматит може передаватися через слину, тому уникайте контакту з хворими дітьми під час загострення захворювання.

 5. Регулярні огляди стоматолога: Регулярні відвідування стоматолога допоможуть виявити проблеми на ранній стадії і запобігти розвитку стоматиту.

Висновок


Стоматит у дітей може бути неприємним станом, але правильне лікування та догляд допоможуть швидко впоратися із цією проблемою. Сподіваємося, що наше керівництво допомогло вам краще зрозуміти причини, симптоми та методи лікування стоматиту у дітей. Пам'ятайте, що профілактика відіграє також важливу роль у підтримці здоров'я ротової порожнини вашого малюка. Дотримуйтесь порад лікаря і дбайте про зуби вашої дитини з любов'ю та увагою.


0 переглядів
bottom of page