top of page

Штифти в зуби: показання, як встановлюють, ускладнення

Якщо ви розглядаєте стоматологічне лікування для відновлення пошкоджених або відсутніх зубів, «штифти в зуби» можуть бути вирішальною частиною процесу. Ці невеликі циліндричні конструкції відіграють важливу роль у підтримці зубних реставрацій, таких як коронки чи мости, і необхідні для підтримки здорової та функціональної посмішки.


У цій статті ми заглибимося у світ стоматологічних штифтів, вивчимо їх показання, процедуру встановлення та можливі ускладнення. Наприкінці ви отримаєте повне розуміння того, як «штифти в зуби» можуть сприяти здоров’ю ваших зубів.


Штифти в зуби: показання


Зубні штифти використовуються в різних стоматологічних сценаріях, де зуб потребує додаткової опори для реставрації для оптимального функціонування. Деякі з основних показань до застосування «штифтів в зубах» включають:


1. Сильно зруйновані зуби

Коли зуб сильно зруйнований або піддався лікуванню кореневого каналу, він міг втратити значну частину своєї природної структури. Стоматологічні штифти забезпечують стабільність і підтримку коронок, допомагаючи відновити функціональність зуба.


2. Великі пломби 

Зуби з великими пломбами з часом можуть стати слабкими. Зубні штифти надають зміцнення та запобігають розламування зуба.


3. Покращене утримання коронки

Для деяких зубів, особливо корінних, де коронки піддаються значним зусиллям для жування, зубні штифти допомагають підвищити стійкість і міцність коронки.


Як встановлюють "штифти в зуби"


Процедура встановлення зубних штифтів вимагає точності та досвіду. Зазвичай це включає такі кроки:


1. Стоматологічний огляд

Перед встановленням зубного штифта ваш стоматолог проведе ретельний огляд, який може включати рентгенівські знімки та сканування для оцінки стану зуба та навколишньої кістки.


2. Препарування зуба

Зуб, в який ставлять зубний штифт, піддається підготовці, що передбачає видалення будь-яких пошкоджених або гнилих частин. Зуб готують по формі під штифт, щоб він став правильно та надійно.


3. Фіксація штифта 

У кореневому каналі зуба висвердлюється отвір у який надійно вставляється штифт. Матеріал штифта може бути різним, але зазвичай використовуються такі метали, як титан або нержавіюча сталь.


4. Зняття відбитків

Після встановлення штифта знімається відбиток зуба, щоб створити індивідуальну коронку або реставрацію, яка ідеально підійде до штифта та зуба.


5. Тимчасове відновлення

Поки зуботехнічна лабораторія виготовляє постійну коронку, тимчасова реставрація накладається на зуб і штифт для захисту.


6. Остаточна реставрація

Коли індивідуальна коронка готова, її цементують або прикріплюють до зубного штифта, забезпечуючи довговічну реставрацію природного вигляду.

Ускладнення "штифтів в зубах"


Хоча зубні штифти є цінним стоматологічним інструментом, у певних ситуаціях можуть виникнути деякі ускладнення. Важливо знати про можливі ускладнення, хоча вони відносно рідкісні. Серед можливих ускладнень:


1. Після перелому

У рідкісних випадках надмірного тиску або травми зубний штифт може зламатися. Це може вимагати його видалення та заміни.


2. Перфорація кореня

Під час процедури встановлення штифта існує невеликий ризик перфорації кореневого каналу, що може призвести до можливого інфікування. Однак, стоматологи докладають максимум зусиль, щоб мінімізувати цей ризик.


3. Зсув положення

Якщо зубний штифт не закріплений належним чином у кореневому каналі, він може ослабнути або зрушитися, що вплине на стабільність реставрації.


4. Алергічні реакції

У деяких пацієнтів можуть виникати алергічні реакції на певні матеріали, наприклад метали. Важливо повідомити свого стоматолога про будь-яку відому алергію.


5. Подразнення ясен

У деяких випадках наявність зубного штифта може подразнювати тканини ясен. Ваш стоматолог контролюватиме та усуватиме будь-який дискомфорт.


6. Несумісність матеріалів 

У рідкісних випадках матеріал для штифта може погано прилягати до зуба, що призводить до ускладнень. Щоб уникнути цієї проблеми, важливо правильно підібрати матеріал.


Висновок


«Штифти в зубах: показання, як встановлюють, ускладнення» є важливими компонентами різноманітних стоматологічних реставрацій, що забезпечують стабільність і підтримку пошкоджених зубів. Розуміючи їх показання, процес встановлення та можливі ускладнення, ви можете приймати обґрунтовані рішення щодо здоров’я своїх зубів.

Пам’ятайте, що консультація кваліфікованого та досвідченого стоматолога має вирішальне значення для забезпечення найкращого результату для ваших конкретних стоматологічних потреб. Завдяки правильному догляду та догляду за зубами ви зможете насолоджуватися здоровою, функціональною та красивою посмішкою протягом багатьох років.


3 перегляди
bottom of page