top of page

Пришийковий карієс: причини, стадії, лікування, ціна

Наша інформативна стаття про пришийковий карієс, тут ви знайдете всю необхідну інформацію про причини виникнення, стадії розвитку та методи лікування цього захворювання, які допоможуть вам краще зрозуміти та запобігти його. Пришийковий карієс може бути небезпечним для вашого здоров'я, тому давайте почнемо та вивчимо, що це таке і як з ним боротися.


Пришийковий карієс: причини, стадії та лікування


У цьому розділі ми більш детально розглянемо причини, стадії та методи лікування карієсу пришийків. Давайте почнемо!


Причини пришийкового карієсу


Пришийковий карієс утворюється через дію бактерій на зубну емаль. Бактерії харчуються залишками їжі та утворюють кислоти, які руйнують емаль та призводять до утворення порожнин. Основні причини пришийкового карієсу:

 1. Недостатня гігієна порожнини рота: Неправильне чи недостатнє чищення зубів після прийому їжі може призвести до накопичення бактерій та утворення зубного нальоту, що сприяє розвитку карієсу.

 2. Харчування: Споживання надмірної кількості солодкого, кислого та вуглеводного харчування сприяє утворенню кислот, які руйнують зубну емаль.

 3. Сухість рота: Нестача слини може збільшити ризик розвитку пришийкового карієсу, оскільки слина захищає зуби, видаляючи бактерії та кислоти.

 4. Генетика: Деякі люди можуть бути схильними до розвитку карієсу через спадкові фактори.

 5. Пошкодження зубів: Травми або пошкодження зубів можуть збільшити ймовірність утворення карієсу.

Стадії пришийкового карієсу


Пришийковий карієс проходить через кілька стадій розвитку. Розуміння цих стадій допоможе вам своєчасно виявити проблему та вжити заходів для її вирішення:

 1. Початкова стадія (Демінералізація): На цій стадії бактерії починають руйнувати емаль, утворюючи дрібні плями на поверхні зуба. У цей період карієс може бути оборотним.

 2. Фаза розвитку: При тривалій дії кислот і бактерій карієс продовжує розвиватися, проникаючи вглибину структури зуба. На цій стадії процес стає незворотнім.

 3. Фаза кавітації: Карієс проникає всередину зуба і формує кавітет чи порожнину. Це найсерйозніша стадія, яка потребує обов'язкового лікування.


Лікування пришийкового карієсу


Лікування пришийкового карієсу залежить від стадії розвитку та тяжкості захворювання. Ось деякі методи лікування:

 1. Фторидні обробки: У ранніх стадіях карієсу фторидні обробки можуть допомогти зупинити процес руйнування емалі та сприяти її відновленню.

 2. Пломбування кавітацій: Якщо карієс вже сформував порожнину, стоматолог може видалити уражену тканину та заповнити порожнину пломбою.

 3. Коронки або вініри: Якщо карієс пошкодив більшу частину зуба, можуть знадобитися коронки або вініри для відновлення його структури.

 4. Кореневе лікування: Коли карієс зачіпає коріння зубів, може знадобитися кореневе лікування.

 5. Імплантація зубів: У крайніх випадках, коли зуб неможливо врятувати, може знадобитися імплантація штучного зуба.


Пришийковий карієс: причини, стадії, лікування у дітей.


Пришийковий карієс у дітей


У дітей ризик розвитку пришийкового карієсу вищий через такі причини:

 • Недостатня гігієна: Діти можуть бути менш дисципліновані у підтримці гарної гігієни ротової порожнини.

 • Споживання солодощів та напоїв з високим вмістом цукру в дитячому віці збільшує ризик утворення карієсу.

 • Фторидні обробки: Деякі діти можуть не отримувати достатньо фториду для захисту зубів.

Запобігання пришийковому карієсу


Запобігання пришийковому карієсу включає наступні заходи:

 • Регулярна гігієна порожнини рота: Чистка зубів після кожного прийому їжі та використання зубної нитки допоможуть запобігти утворенню зубного нальоту та карієсу.

 • Обмеження споживання солодощів: Скорочення споживання солодощів та вуглеводів допоможе знизити ризик утворення кислот та карієсу.

 • Догляд: Використання фторидних зубних паст та ополіскувачів допоможе зміцнити емаль зубів.

 • Регулярні відвідування стоматолога: Регулярні огляди у стоматолога дозволять своєчасно виявити та лікувати початкові стадії карієсу.

Висновок


Пришийковий карієс - це поширене захворювання зубів, яке можна запобігти та лікувати, якщо вжити своєчасних заходів. Дотримуйтесь порад з гігієни ротової порожнини, обмежуйте споживання солодощів і регулярно відвідуйте стоматолога для профілактичних оглядів. Це допоможе зберегти вашу усмішку красивою та здоровою.


0 переглядів
bottom of page