top of page

Навіщо проводиться професійна чистка зубів

Професійне чищення зубів - важлива процедура для підтримки здоров'я вашої посмішки та запобігання різноманітним проблемам з порожниною рота. Ця процедура виконується у стоматолога та відрізняється від звичайної чистки зубів, яку ми робимо вдома. У цій статті ми розповімо вам про те, чому професійне чищення зубів важливе, як воно виконується, які переваги воно пропонує і які проблеми допомагає запобігти.


Навіщо проводиться професійне чищення зубів?


Навіщо потрібно робити професійне чищення зубів? Це питання хвилює багатьох людей, особливо тих, хто регулярно дбає про свою зубну гігієну вдома. Ось кілька причин, з яких професійне чищення зубів має велике значення:


1. Видалення зубного нальоту та каменю

При регулярному чищенні зубів у нас все одно можуть залишатися дрібні відкладення на поверхні зуба. З часом ці відкладення можуть перетворитися на твердий зубний наліт і зубний камінь, які неможливо видалити звичайним чищенням. Професійне чищення зубів з використанням спеціальних інструментів дозволяє ефективно видаляти зубний наліт та камінь, запобігаючи розвитку карієсу та пародонтиту.


2. Запобігання захворюванню ясен

Зубний наліт та камінь також можуть призвести до подразнення ясен та розвитку захворювань ясен, таких як гінгівіт та пародонтит. При професійному чищенні зубів лікар ретельно очистить ясна, видаляючи бактерії та запобігаючи розвитку запальних процесів.


3. Визначення потенційних проблем

При професійному чищенні зубів стоматолог також проведе огляд порожнини рота та зубів, виявивши потенційні проблеми, такі як невеликі каріозні осередки або дефекти пломб. Раннє виявлення таких проблем дозволяє вжити заходів щодо їх лікування до того, як вони призведуть до серйозних ускладнень.


4. Біла посмішка

Професійне чищення зубів також допомагає зберегти білий відтінок вашої посмішки. Видалення нальоту та каменю робить зуби чистішими та яскравішими, що надає вашій посмішці здорового та привабливого вигляду.


Процедура професійного чищення зубів


Процедура професійного чищення зубів складається з кількох етапів, і кожен із них відіграє важливу роль у забезпеченні оптимальної гігієни та здоров'я зубів.


1. Оцінка стану порожнини рота

Перед тим, як розпочати чищення зубів, стоматолог проведе початкову оцінку стану вашої ротової порожнини. Він оцінить зуби та ясна, виявивши проблеми, які потребують особливої ​​уваги.


2. Видалення зубного нальоту та каменю

На наступному етапі стоматолог використовує спеціальні інструменти для видалення зубного нальоту та каменю з поверхні зубів. Це може зайняти деякий час, особливо якщо у вас давно не проводилося чищення зубів. Однак ретельне видалення нальоту та каменю критично важливе для запобігання розвитку захворювань порожнини рота.


3. Полірування зубів

Після видалення зубного нальоту стоматолог приступає до полірування зубів. Полірування дозволяє зробити поверхню зубів гладкою та блискучою, що ускладнює утворення нового нальоту та зменшує ризик розвитку карієсу.


4. Профілактичне пломбування

За бажанням пацієнта стоматолог може провести профілактичне пломбування фісур - заглиблень на жувальних поверхнях зубів. Це допоможе запобігти розвитку карієсу у важкодоступних місцях.


5. Застосування фторидної обробки

На завершення професійного чищення зубів стоматолог може завдати фторидної обробки на поверхню зубів. Фторид зміцнює зубну емаль і робить її стійкішою до карієсу.
Переваги професійного чищення зубів


Професійне чищення зубів пропонує безліч переваг для вашого здоров'я та загального самопочуття.


Поліпшення гігієни


Професійне чищення зубів видаляє навіть ті відкладення, які не вдається видалити при звичайному чищенні вдома. Це значно покращує гігієну та знижує ризик розвитку карієсу та захворювань ясен.


Запобігання захворюванню ясен


Чищення зубів у стоматолога дозволяє ретельно очистити ясна від бактерій та нальоту, запобігаючи розвитку захворювань ясен.


Збереження здорової посмішки


Регулярне професійне чищення зубів зберігає вашу усмішку світлою та привабливою, видаляючи плями та відкладення з поверхні зубів.


Запобігання серйозним проблемам


Завдяки професійному чищенню зубів стоматолог може виявити потенційні проблеми та розпочати їх лікування на ранніх стадіях, що запобігатиме розвитку серйозних ускладнень.


Зниження ризику пародонтиту


Регулярне професійне чищення зубів знижує ризик розвитку пародонтиту, що є серйозним захворюванням ясен і навіть може призвести до втрати зубів.


Висновок


Професійне чищення зубів – важлива процедура для підтримки здоров'я вашої усмішки та загального здоров'я. Ця процедура пропонує безліч переваг, включаючи видалення зубного нальоту та каменю, запобігання захворюванню ясен та раннє виявлення проблем із порожниною рота. Регулярні професійні чистки допоможуть зберегти вашу посмішку яскравою, здоровою та привабливою протягом усього життя.


0 переглядів
bottom of page