top of page

Навіщо встановлюють формувач ясен при імплантації?

Навіщо встановлюють формувач ясен під час імплантації? Питання, яке хвилює багатьох, хто цікавиться цією процедурою. У цій докладній статті ми розберемося з цим питанням і надамо всю необхідну інформацію про цей важливий аспект процесу імплантації зубів.


Навіщо встановлюють формувач ясен під час імплантації?


Формувач ясен (також відомий як колатеральний або ясенний формер) - це спеціальний пристрій, який використовується в процесі імплантації зубів. Його установка відбувається перед імплантацією, і його мета полягає в тому, щоб створити правильну форму та контур ясен навколо майбутнього імплантату. Давайте розглянемо кілька ключових причин, чому формувач ясен відіграє важливу роль у цій процедурі:


1. Створення естетично привабливого контуру ясен

Коли встановлюється імплантат, важливо, щоб контур ясна навколо нього виглядав природно і гармонійно. Формувач ясен допомагає хірургу створити правильну форму і розмір ясен, що в результаті призводить до естетично привабливого результату.


2. Формування правильного простору для імплантату

Формувач ясен сприяє створенню оптимального простору для встановлення імплантату. Він дозволяє хірургу контролювати процес формування кісткової тканини та ясна навколо імплантату, що важливо для успішної та довгострокової інтеграції імплантату з щелепою.


3. Запобігання резорбції кісткової тканини

Установка формувача ясен допомагає запобігти резорбції (розчинення) кісткової тканини в місці майбутнього імплантату. Це особливо актуально для областей з тонкими яснами або недостатньою кістковою щільністю.


4. Прискорення загоєння після імплантації

Формувач ясен сприяє більш швидкому та якісному загоєнню після процедури імплантації. Він допомагає знизити дискомфорт та прискорює процес відновлення тканин.


5. Поліпшення функціональності імплантату

Правильно сформовані ясна дозволяють імплантату краще інтегруватися та забезпечують більш надійне кріплення коронки або мосту, що сприяє покращенню функціональності зуба.
Як проходить процедура встановлення формувача ясен?


Процедура установки формувача ясен зазвичай виконується перед імплантацією зуба і може бути розділена на наступні основні етапи:


1. Підготовка місця встановлення

Хірург аналізує структуру щелепи та визначає оптимальне місце для майбутнього імплантату. Потім проводиться підготовча робота, яка може містити видалення пошкоджених зубів або додаткову реконструкцію кістки, якщо це необхідно.


2. Створення форми ясен

За допомогою спеціальних інструментів хірург починає формувати ясна навколо майбутнього імплантату. Цей процес дозволяє досягти бажаної форми та розміру ясен, враховуючи естетичні та функціональні аспекти.


3. Установка формувача ясен

Спеціальний формувач ясен встановлюється певний період. Він допомагає підтримувати створену форму ясен у процесі загоєння та інтеграції імплантату.


4. Загоєння та підготовка до імплантації

Протягом періоду загоєння, який може зайняти кілька тижнів, ясна остаточно формуються, а кістка інтегрується з формувачем. Після цього щелепа готова до встановлення імплантату.


5. Встановлення імплантату

Останній етап процедури - встановлення імплантату у створене раніше місце. Після успішної установки імплантату ясенний формер видаляється, і починається процес загоєння.Переваги використання формувача ясен


Використання формувача ясен при імплантації зубів має кілька важливих переваг:

  1. Поліпшена естетика: Формувач ясен допомагає створити природний і красивий контур ясен, що важливо для привабливого зовнішнього вигляду покращеного зуба.

  2. Зміцнення кісткової тканини: Цей інструмент сприяє збереженню кісткової тканини, що особливо важливо у разі тривалої втрати зубів.

  3. Прискорене загоєння: Правильно сформовані ясна сприяють швидкому та якісному загоєнню після встановлення імплантату.

  4. Довгостроковий успіх імплантації: Завдяки формувачу ясен, імплантат краще інтегрується з кісткою та яснами, що забезпечує більш довгостроковий успіх процедури.

  5. Мінімізація ускладнень: Використання формувача ясен допомагає запобігти деяким ускладненням після імплантації, такі як резорбція кісткової тканини.

Висновок


Навіщо встановлюють формувач ясен під час імплантації? Цей маловідомий, але важливий аспект процедури імплантації зубів відіграє вирішальну роль у досягненні успішних та довгострокових результатів. Він сприяє не тільки покращенню естетики покращеного зуба, але й забезпечує зміцнення кісткової тканини та прискорене загоєння.

Якщо ви розглядаєте процедуру імплантації зубів, переконайтеся, що ваш хірург використовує формувач ясен для досягнення найкращих результатів. Важливо обговорити цей аспект із вашим фахівцем та уточнити всі питання, які вас цікавлять.


0 переглядів
bottom of page