top of page

Чому болить зуб після встановлення пломби, що робити

Зубна пломба – це найпоширеніша процедура, яка допомагає відновити пошкоджений зуб. Але що робити, якщо після встановлення пломби зуб починає боліти? Не панікуйте! У цій докладній статті ми розглянемо можливі причини, чому болить зуб після встановлення пломби, та надамо вам поради про те, як упоратися з цією проблемою.


Чому болить зуб після встановлення пломби, що робити


Тут ми розберемо кілька поширених причин, чому зуб може боліти після встановлення пломби, та надамо корисні рекомендації про те, як полегшити неприємні відчуття.


1. Відсутність наявності знеболювальної речовини


У деяких випадках зубні лікарі можуть забути або ненароком не використовувати знеболювальну речовину перед встановленням пломби. Це може призвести до того, що пацієнт відчує деякий біль або чутливість після процедури.


Порада:

Якщо ви відчуваєте болючість після встановлення пломби, обов'язково повідомте про це свого зубного лікаря. Він зможе надати вам знеболюючий засіб або зробити інші кроки для полегшення болю.


2. Неправильна оклюзія


Некоректна оклюзія, тобто неправильне зіткнення зубів під час прикушування, може спричинити додатковий тиск на зуб, який щойно був пломбований. Це може спричинити біль або дискомфорт.


Порада:

Якщо ви відчуваєте, що зуби не торкаються правильно після встановлення пломби, негайно зверніться до вашого зубного лікаря. Він може відшліфувати пломбу, щоб усунути неправильну оклюзію та зменшити тиск на зуб.


3. Запалення та подразнення ясен


Установка пломби може викликати тимчасове запалення та подразнення ясен, особливо якщо пломба була встановлена ​​глибоко під ясна. Внаслідок цього ви можете відчути біль або дискомфорт навколо пломбованого зуба.


Порада:

Щоб знизити запалення та подразнення ясен, промивайте рот теплою сольовою водою кілька разів на день. Крім того, уникайте твердої їжі та гарячих напоїв у перші кілька днів після встановлення пломби.


4. Можливий повторний розвиток карієсу


В окремих випадках, якщо пломба була неправильно встановлена ​​або не вдалося повністю видалити карієс до пломбування, карієс може почати розвиватися знову під пломбою. Це може призвести до болісних відчуттів у зубі.


Порада:

Якщо після встановлення пломби у вас виникли гострі болі, зв'яжіться з вашим зубним лікарем, щоб він провів додаткове обстеження та з'ясував причину дискомфорту. Можливо, потрібно буде замінити пломбу або вжити інших лікувальних заходів.


5. Перехідний період чутливості


Тимчасова чутливість зубів може виникнути після встановлення пломби, особливо якщо раніше зуб був пошкоджений або глибоко каріозно уражений. Це з тим, що зуб може вимагати деякого часу на відновлення.


Порада:

Дайте своєму зубу час на адаптацію та відновлення. Якщо чутливість зберігається або посилюється після кількох тижнів, зверніться до лікаря для додаткового обстеження.
Висновок


Установка зубної пломби – це важлива процедура, яка дозволяє відновити пошкоджені зуби. Якщо після встановлення пломби у вас виник біль або дискомфорт, не панікуйте. Можливо це тимчасове явище, пов'язане з адаптацією зуба до нової пломби. Однак, якщо неприємні відчуття не зменшуються або посилюються, обов'язково зверніться до вашого лікаря для додаткового обстеження.


Пам'ятайте, що кожен пацієнт є індивідуальним, і реакція на встановлення пломби може відрізнятися. Дотримуйтесь рекомендацій вашого зубного лікаря, добре доглядайте за своїми зубами і регулярно проходьте контрольні огляди, щоб зберегти свою посмішку здоровою і красивою!


0 переглядів
bottom of page