top of page

Альвеоліт після видалення зуба: причини, симптоми і правильне лікування

Альвеоліт після видалення зуба – це ускладнення, яке може виникнути після хірургічного вилучення зуба. Цей стан може бути досить болючим і потребує особливої ​​уваги та лікування. У цій статті ми розповімо про причини виникнення альвеоліту, його типові симптоми, а також про те, як правильно його лікувати.


Альвеоліт після видалення зуба: розуміння основ


Перш ніж ми перейдемо до причин та лікування альвеоліту, давайте розберемося, що це за стан.


Альвеола – це кісткова ямка у щелепі, в якій знаходиться зуб. Після видалення зуба утворюється рана дома, де раніше знаходився корінь зуба. Саме у цій рані може виникнути альвеоліт.


Альвеоліт – це запальне захворювання, яке відбувається, коли не гоїться рана після видалення зуба належним чином. Замість загоєння утворюється глибокий тромб (заглушка зі згустку крові), який може стати інфікованим і викликати запалення.


Тепер, коли ми розуміємо, що таке альвеоліт, розглянемо його можливі причини.


Причини альвеоліту після видалення зуба


 1. Неякісне видалення зуба: Некоректно проведене хірургічне видалення зуба може призвести до того, що рана не загоїться належним чином.

 2. Порушення режиму післяопераційного догляду: Недостатнє дотримання інструкцій з догляду після видалення зуба, таких як недотримання гігієни або куріння, може спричинити альвеоліт.

 3. Інфекція: Виникнення інфекції в рані може призвести до розвитку альвеоліту.

 4. Пошкодження згустку крові: Якщо згусток крові в рані був пошкоджений, то рана не зможе зажити нормально.

 5. Підвищена чутливість кістки: У деяких людей кістка щелепи чутливіша, що збільшує ризик розвитку альвеоліту.

Симптоми альвеоліту після видалення зуба


 1. Інтенсивний біль: Одним з найбільш характерних симптомів альвеоліту є сильний та тривалий біль у ділянці видаленого зуба.

 2. Неприємний запах із рота: Постійна бактеріальна активність у рані може спричинити неприємний запах із рота.

 3. Видимий тромб: Замість загоєння рани, ви можете помітити присутність глибокого тромбу (чорного або сірого кольору) в області видаленого зуба.

 4. В деяких випадках альвеоліт може супроводжуватися загальними симптомами запалення, такими як озноб і лихоманка .

 5. Лімфаденопатія: Збільшення лімфатичних вузлів під щелепою або на шиї може бути ознакою альвеоліту.

Правильне лікування альвеоліту після видалення зуба


Якщо у вас є підозра на альвеоліт або у вас з'явилися характерні симптоми, зверніться до стоматолога якнайшвидше. Раннє звернення до лікаря допоможе запобігти ускладненням та полегшить процес лікування.


 1. Промивання рани: Стоматолог ретельно промиватиме рану для видалення інфікованого матеріалу.

 2. Видалення тромбу: Глибокий тромб видаляється для забезпечення кращого загоєння.

 3. Застосування медикаментів: Залежно від ступеня запалення стоматолог може призначити антибіотики або знеболювальні препарати.

 4. Регулярні обстеження: Важливо дотримуватись вказівок стоматолога та приходити на регулярні обстеження для контролю загоєння.

Альвеоліт після видалення зуба: як запобігти?


Найкращий спосіб лікування альвеоліту - його запобігання . Ось кілька рекомендацій, які допоможуть вам уникнути цієї неприємної проблеми.


 1. Дотримуйтесь усіх рекомендацій стоматолога: Після видалення зуба, суворо дотримуйтесь вказівок стоматолога щодо догляду за раною.

 2. Не куріть: Куріння сповільнює загоєння рани та збільшує ризик розвитку альвеоліту.

 3. Не бовтайте: Після видалення зуба намагайтеся не бовтати і не сильно відкривати рота, щоб не пошкодити згусток крові.

 4. Уникайте інфекцій: Дотримуйтесь гігієни рота та уникайте контакту з брудними предметами.

 5. Правильне харчування: Дотримуйтесь правильного харчування, щоб сприяти загоєнню рани.


Висновок


Альвеоліт після видалення зуба – це серйозне ускладнення, що може виникнути після хірургічного втручання. Важливо звернути увагу на своє здоров'я та дотримуватися рекомендацій стоматолога, щоб уникнути цієї проблеми. У разі виникнення симптомів альвеоліту, необхідно якнайшвидше звернутися до професіонала для правильного лікування та запобігання ускладненням.

Сподіваємося, що ця стаття допомогла вам розібратися у питанні альвеоліту після видалення зуба та надала корисну інформацію.


1 перегляд
bottom of page