top of page

Які наслідки тягне за собою відсутність лише одного зуба?

Оновлено: 8 черв. 2023 р.

Існує поширена думка, що якщо якийсь зуб було видалено, то нічого критичного, адже в нас багато зубів, у когось 28, у когось 32. Відповідно, для жування вистачить, але це дуже серйозна помилка.

Чому? Тому що наша зубощелепна система подібна до карткового будиночка, прибрав одну карту - розсипався весь будиночок. Те ж саме із зубощелепною системою. Втратили один зуб, відбувається деформація всієї зубощелепної системи, порушується процес жування, деформується суглоб. До речі, обов'язково дочитайте цей пост до кінця, бо наприкінці ми розповімо, чому можна разом з одним зубом втратити своє обличчя.


У разі, коли зуб неможливо врятувати, єдиний варіант - його видалення. Відразу після видалення, необхідно відновити зубний ряд. Найпрогресивнішим способом відновлення відсутнього зуба є його імплантація.Якщо не відновити зуб вчасно, сусідні зуби і зуби антагоністи почнуть зміщуватися в місце, де він відсутній. Це так званий ефект Попова-Годона. Відбувається цей процес досить швидко. У результаті, неможливо буде відновити зуб без попереднього ортодонтичного лікування. Наприклад, за допомогою брекетів. Це збільшить вартість і терміни лікування на 3 і більше місяців.


Одночасно з цим через відсутність навантаження на кісткову тканину відбуватиметься її спад. До імплантації потрібно буде додатково провести кісткову пластику, тобто збільшення об'єму кісткової тканини, що також позначиться на вартості всього лікування і збільшить термін ще на 3-4 місяці.

Изминения при отсутсвии зуба

Здавалося б, абсолютно нешкідлива річ, ну немає одного зуба, нічого страшного, є багато інших, якими можна жувати. Але відсутність одного зуба завжди веде до дуже серйозних деформацій у всій зубощелепній системі.


Воно стосується зміни положення зубів. Бічні, сусідні зуби в ділянці дефекту починають нахилятися назустріч один одному. Верхній зуб починає висуватися в бік дефекту. Усе це веде до абсолютного дисбалансу, тобто фактично вимикається цілий бік жування в людини, і в результаті вона починає жувати тільки з одного боку, все навантаження йде тільки на один бік, оскільки він є єдиним функціональним у цьому випадку. При цьому відсутній лише один зуб, але такі серйозні наслідки.


Асиметрія роботи зубощелепної системи, найстрашніше явище для зубів. Чому? Тому що йде асиметричне навантаження. У результаті одні зуби абсолютно не навантажуються, інші перевантажуються, і це веде до серйозної деформації суглоба. Усе це може призвести до болісних відчуттів, до обмежень руху щелепи і взагалі до блокування відкривання рота. Тобто людина просто може не відкривати рота внаслідок відсутності всього лише одного зуба, тому вираженість проблеми досить велика.


Якщо вчасно не почати розв'язувати цю проблему - зміни були б на обличчі - так, відбулася б деформація. До речі, дуже часто до нас у клініку звертаються пацієнти середнього віку, і кажуть: "Пане лікарю, я живу зі своїми зубами, які вже вони є, впродовж 50 років, тож я б не хотів будь-що змінювати в них, але мене хвилює обличчя. Одна щока стає поступово більшою за іншу", і пацієнт просить зупинити цю деформацію. А ми, навіть не зазираючи в порожнину рота, вже розуміємо, що, найімовірніше, відсутні якісь зуби, і відсутні вони асиметрично, бо коли немає бодай одного, це призводить до того, що щелепна система починає працювати неправильно. З одного боку, м'язи працюють більш активно, з іншого фактично не працюють. Це призводить до виникнення гіпертрофії м'язів одного боку і деяких атрофічних явищ іншого боку. Усе це спричиняє виражену асиметрію обличчя, яка є наслідком відсутності всього лише одного зуба, і цього можна і потрібно уникнути. Для цього потрібно своєчасно вирішувати проблему відсутнього зуба. Пам'ятайте, зубощелепна система не терпить порожнечі, вона завжди має бути заповненою, і тільки в одному випадку ми маємо позбуватися зубів, це коли ми говоримо про зуби мудрості. В інших же випадках починайте лікування якомога швидше, це заощадить як ваш час, так і збереже ваше здоров'я.


Пам'ятайте, зубощелепна система не терпить порожнечі, вона завжди має бути заповненою, і тільки в одному випадку ми маємо позбуватися зубів, це коли ми говоримо про зуби мудрості. В інших же випадках починайте лікування якомога швидше, це заощадить як ваш час, так і збереже ваше здоров'я.


201 перегляд

Comments


bottom of page