top of page

Самоліги (самолігатурні брекети) - тренд 2023 року

Оновлено: 3 лют.


На сьогоднішній день гарна посмішка - це не тільки фактор, що впливає на стан здоров'я людини. Сьогодні мати рівні зуби - це показник статусу, а також привабливості, що актуально як для чоловіків, так і для жінок. З цих причин послуги стоматолога-ортодонта стають дедалі більш затребуваними, а серед них одним із найефективніших варіантів створення привабливої посмішки стали самолігуючі брекети.


Самолігувальні брекети, які також називають безлігатурними - ортодонтичні конструкції нового покоління, призначені для корекції дефектів зубного ряду. Брекет-системи цього типу дають змогу ефективно боротися з різними порушеннями прикусу, аномальним розташуванням окремих зубів тощо. Одними з основних переваг самолігувальних брекетів є зручність експлуатації та естетична сторона (вони менш помітні).


Особливості самолігувальних брекетів

У сучасній стоматології самолігувальні брекети називають революційною технологією, яка прийшла на зміну стандартним, лігатурним брекет-системам. Перш за все, самоліги дають змогу створювати ідеальну з естетичного погляду дугу посмішки, за якої видно 12 зубів верхньої щелепи. Згідно з сучасними канонами краси, саме така посмішка вважається найпривабливішою, при цьому всі фізіологічні функції зубощелепної системи залишаються оптимальними.


Наступною важливою особливістю самолігувальних брекетів, яка відрізняє їх від лігатурних систем, є компактність:


замки, які використовуються в безлігатурній системі, порівняно з лігатурними, мають менший розмір, що робить цей варіант ортодонтичних конструкцій менш помітними і більш привабливими;


конструкцію замкового механізму вдосконалено, під час корекції аномалій зубного ряду самолігувальними брекетами вдалося скоротити частоту візитів пацієнта до ортодонта (тепер відвідування лікаря потрібне раз на 2-5 місяців, проти щомісячного відвідування під час користування лігатурними конструкціями);


зменшення розмірів безлігатурних брекетів і заокруглені контури замкових механізмів сприяють підвищенню комфорту, пацієнти буквально забувають про ортодонтичну конструкцію на зубах, адже вона не заважає в процесі вживання їжі або під час розмови, що також знижує тривалість адаптаційного періоду;


основа самолігувальних брекетів вирізняється досконалішим конструктивом, завдяки цьому конструкція надійніше фіксується на зубах, що також сприяє підвищенню ефективності ортодонтичного лікування.

Таким чином, самолігувальні брекети можна назвати новим соловом в ортодонтії. Такі брекет-системи є повноцінною заміною лігатурним, маючи вагомі переваги, як функціональні, так і естетичні.У яких випадках застосовуються самоліги

За своєю функціональністю самолігуючі брекети нічим не поступаються своїм попередникам - лігатурним системам. Вони успішно застосовуються навіть у складних клінічних випадках, у разі значних деформацій зубного ряду. До числа найпоширеніших показань до застосування самолігувальних брикетів належать:

1. різні форми порушення прикусу;
2. скупченість зубів;
3. треми і діастеми між зубами;
4. неправильне позиціонування окремих одиниць зубного ряду;
5. патологічний нахил зубів тощо

Самоліги впевнено посідають провідні позиції в ортодонтії, але такі конструкції поки що є інновацією у світі стоматології. З цієї причини їх установку слід довіряти тільки кваліфікованим фахівцям, наприклад лікарям клініки "УЛЫБКА", які одними з перших почали впроваджувати дану технологію в Одесі і на сьогоднішній день вже мають значний досвід, як і безліч задоволених клієнтів. Отримати детальну інформацію про самолігуючі брекети і дізнатися ціну ви можете у нас на сайті.
31 перегляд
bottom of page