top of page

Самоліги (самолігатурні брекети) - тренд 2023 року

Оновлено: 8 черв. 2023 р.


На сьогоднішній день гарна посмішка - це не тільки фактор, що впливає на стан здоров'я людини. Сьогодні мати рівні зуби - це показник статусу, а також привабливості, що актуально як для чоловіків, так і для жінок. З цих причин послуги стоматолога-ортодонта стають дедалі більш затребуваними, а серед них одним із найефективніших варіантів створення привабливої посмішки стали самолігуючі брекети.


Самолігатурні брекети, які також називають безлігатурними - ортодонтичні конструкції нового покоління, призначені для корекції дефектів зубного ряду. Брекет-системи цього типу дають змогу ефективно боротися з різними порушеннями прикусу, аномальним розташуванням окремих зубів тощо. Одними з основних переваг самолігатурних брекетів є зручність в експлуатації та естетична сторона (вони менш помітні).


КЕРАМІЧНІ САМОЛІГУЮЧІ БРЕКЕТИ МЕТАЛЕВІ САМОЛІГУЮЧІ БРЕКЕТИ


Особливості самолігувальних брекетів

У сучасній стоматології самолігатурні брекети називають революційною технологією, яка прийшла на зміну стандартним, лігатурним брекет-системам. Перш за все, самоліги дають змогу створювати ідеальну, з естетичного погляду, дугу посмішки, за якої видно 12 зубів верхньої щелепи. Згідно з сучасними канонами краси, саме така посмішка вважається найпривабливішою, при цьому всі фізіологічні функції зубощелепної системи залишаються оптимальними.


Наступною, важливою особливістю самолігатурних брекетів, яка відрізняє їх від лігатурних систем, є компактність:


замки, які використовуються в безлігатурній системі, порівняно з лігатурними, мають менший розмір, що робить цей варіант ортодонтичних конструкцій менш помітними і більш привабливими;


конструкцію замкового механізму вдосконалено, під час корекції аномалій зубного ряду самолігатурними брекетами вдалося скоротити частоту візитів пацієнта до ортодонта (тепер відвідування лікаря потрібне раз на 2-5 місяців, а не щомісячні відвідування як під час лікування лігатурними конструкціями);


зменшення розмірів безлігатурних брекетів і заокруглені контури замкових механізмів сприяють підвищенню комфорту, пацієнти буквально забувають про ортодонтичну конструкцію на зубах, адже вона не заважає в процесі вживання їжі або під час розмови, що також знижує тривалість адаптаційного періоду;


основа самолігатурних брекетів вирізняється досконалішим конструктивом, завдяки цьому конструкція надійніше фіксується на зубах, що також сприяє підвищенню ефективності ортодонтичного лікування.


Таким чином, самолігатурні брекети можна назвати новим словом в ортодонтії. Такі брекет-системи є повноцінною заміною лігатурним, маючи вагомі переваги, як функціональні, так і естетичні.У яких випадках застосовуються самоліги

За своєю функціональністю самолігатурні брекети нічим не поступаються своїм попередникам - лігатурним системам. Вони успішно застосовуються навіть у складних клінічних випадках, у разі значних деформацій зубного ряду. До числа найпоширеніших показань до застосування самолігів належать:


1. Різні форми порушення прикусу

2. Скупченість зубів

3. Треми і діастеми між зубами

4. Неправильне позиціонування окремих одиниць зубного ряду

5. Патологічний нахил зубів тощо


Самоліги впевнено посідають провідні позиції в ортодонтії, але такі конструкції поки що є інновацією у світі стоматології. З цієї причини їх установку слід довіряти тільки кваліфікованим фахівцям, наприклад лікарям клініки УЛЫБКА ™, які одними з перших почали впроваджувати дану технологію в Одесі і на сьогоднішній день вже мають значний досвід, як і безліч задоволених клієнтів. Отримати детальну інформацію про самолігатурні брекети і дізнатися ціну ви можете у нас на сайті.

66 переглядів

Comments


bottom of page