top of page

Найкращі таблетки від зубного болю. Болить зуб, що робити? Чим зняти зубний біль в домашніх умовах?

Оновлено: 8 черв. 2023 р.

Чим допомогти собі, якщо почав боліти зуб?


Зняти цей біль можна за допомогою препаратів. Давайте розберемо все по черзі. Для початку, потрібно визначитися звідки походить біль. Якщо це раніше лікований зуб і причиною болю є періодонтит, тоді у нього є кілька варіантів:

  • 1 варіант - це коли просто відбувається набряк або біль з відчуттям зуба, що виріс, але без норицевого ходу. Це якраз те, у чому є відмінність.

  • 2 варіант - це якщо біль без норицевого ходу, просто відбувається набряк, починається асиметрія обличчя (тобто з’являється набряклість, мішечок тощо), тоді допоможуть тільки протизапальні, нестероїдні препарати, що продаються в аптеці без рецепта.

Якщо у вас є норицевий хід, тобто це прищик на яснах, через який виходить якийсь вміст - тоді можна вдатися до полоскань сольовим розчином. Суть у тому, що сіль - це колоїдний розчин, який притягує на себе рідину, тобто молекула солі просто притягує молекулу води. Усе досить просто, коли ми полощемо сольовим розчином порожнину рота, сіль збирає на себе продукти запалення, які перебувають у ділянці болю і виходять через свищ. Тобто, якщо у вас виділяється якась рідина з ділянки запалення - можна полоскати сіллю, це має допомогти, хоч трохи. Якщо цього немає, тоді полоскання сіллю будуть безрезультатні і допоможуть тільки препарати, протизапальні, нестероїдні.


Іншою досить серйозною причиною виникнення болю є пульпіт. Це запалення нерва, тобто коли нерв ще живий і він починає страждати. До нього доходить інфекція і він запалюється, що характеризується набагато сильнішим болем, ніж у разі періодонтиту. Він може бути не сильним, але більш гострим. Здебільшого виникає після їжі, триває десь від пари хвилин до пів години - двох годин, частіше з нічними загостреннями. Тобто вночі він посилюється, заважає спати, люди прокидаються і не можуть заснути через зубний біль. Якраз це характерно для пульпіту. Заспокоїти полосканням або прикладанням чимось до цієї ділянки не допоможе, тільки препарати. Добре, що ці препарати одні й ті самі для обох видів захворювання. Потрібно розуміти, що біль - це природна реакція організму. І ми знаємо: як вона відбувається, що передує їй і які процеси відбуваються в організмі в момент її виникнення.


Для того, щоб цей біль вгамувати, є низка препаратів, які знімають запалення. Біль - це нібито наступний, але це один з етапів запалення. Для того, щоб зняти біль, потрібно зняти запалення.


Ібупрофен із Парацетамолом


Ібупрофен - це стандарт, прийнятий на заході і повсюди. Напевно, немає більш поширених препаратів, які продаються, ніж Ібупрофен і Парацетамол, і нам якраз обидва вони підходять. Ібупрофен, в разі болю, використовуємо в дозуванні 200 мг на 25 кг ваги людини. Якщо за 40 хвилин біль не вгамувався, можна додати ще Парацетамол, у дозуванні 500 мг на 50 кг ваги.

З приводу Ібупрофену з Парацетамолом є ще гарне уточнення - вони підсилюють ефект один одного, важливо тільки підбирати препарати з хорошою фармакологічною чистотою. Тому ми рекомендуємо, якщо є можливість, купувати або європейські, або американські препарати, які сертифіковані FDA.


Ібупрофен із Парацетамолом можна приймати 1 раз на 5 годин. П'ять годин - це період виведення Ібупрофену з організму, тобто кожних 5 годин ми можемо підтримувати його концентрацію в організмі. Якщо це робити нетривалий час, а протягом кількох днів, то шкоди організму завдано не буде, це досить безпечний і м'який комплекс.


Кетонал


Наступний препарат - це Кетонал (Кетопрофен) і його похідні. У наших аптеках продається Кетонал Дуо, досить непоганий і якісний препарат, його можна приймати вже 1 раз на 12 годин, він діє трохи сильніше і токсичніше. Однієї таблетки на вагу людини 50-70-80 кг, в середньому, буде достатньо. Зловживати ним не можна, якщо застосовувати протягом тижня, то вже можливі якісь побічні ефекти, наприклад висипання, кропив'янки і так далі.

Тобто, не зловживати: записалися до стоматолога, випили препарат, прийшли до стоматолога, перестали пити препарат, все досить просто.


Німесил


І третій препарат - це всім відомий Німесил, його рекомендують найрідше. Він має невелику нефротоксичність, тобто впливає на ниркову фільтрацію. Тому його завжди з обережністю рекомендують. При вживанні Німесилу протягом якогось часу наполягають на його скасуванні та заміні якимись іншими, більш щадними препаратами.Тобто у нас, грубо кажучи, для зняття болю є кілька рубежів.

Перший рубіж - це найбільш м'які засоби у вигляді Ібупрофену, і в разі його нестачі додавання Парацетамолу. Якщо цей комплекс не допомагає - переходимо на Кетопрофен. І якщо Кетопрофен не допомагає - можна спробувати Німесил.


У жодному разі не можна змішувати ці препарати між собою, тобто важливо приймати або одне, або інше. Єдине можливе поєднання - це поєднання Ібупрофену з Парацетамолом, вони підсилюють дії один одного і не вступають у якісь конфронтації всередині організму.


Завжди варто розуміти, що захворювання, які розвиваються в зубах, вони не проходять самі по собі. Прийом протизапальних препаратів може справді зняти біль, і цей біль навіть може зникнути, але не тому, що захворювання зникло, а тому, що воно перейшло в хронічну стадію, в якій воно не турбує. Хронічна стадія - це просто акумуляція цього захворювання, накопичення проблеми, а не її розв'язання. Тому не зловживайте самолікуванням, звертайтеся до стоматологів.


33 перегляди

Kommentare


bottom of page