top of page

Вініри для зубів: види, плюси та мінуси. Композитні та керамічні вініри на зуби

Оновлено: 8 черв. 2023 р.

Що таке вініри?


Вініри - це тонкі накладки, які фіксуються на передню поверхню зубів за допомогою спеціальних матеріалів. За допомогою вінірів можна вирішувати естетичні та функціональні проблеми.

Що входить в естетичні проблеми? Можна коригувати колір від найжовтішого до найбілішого. Можна змінювати форму, пропорції, збільшувати розмір зубів, зменшувати розмір зубів. Також, можна поліпшити посмішку загалом. Функціональні проблеми пов'язані з прикусом, також вирішуються за допомогою вінірів.

Види вінірів


За матеріалами вініри бувають керамічні та композитні.


Композитні вініри - це вініри, які виготовляються в порожнині рота у пацієнта з композитного матеріалу. По суті, це пластмаса. Недоліком цих вінірів є те, що змоделювати красиву форму дуже складно. Це залежить від навички лікаря і від вихідної ситуації. До плюсів композитних вінірів можна віднести те, що вони дуже швидко виготовляються, буквально за один день, а також вартість, вона значно нижча за керамічні вініри.


Основними мінусами композитних вінірів є короткий термін служби та низька естетика. Матеріал, з якого виготовляють композитні вініри, має властивість профарбовуватися, вбирати барвник.Керамічні вініри - виготовляються в лабораторії зубним техніком. Це більш індивідуальний підхід, їх роблять з матеріалу, який за властивостями наближений до емалі зуба. Таким чином, можна створити ефекти, які притаманні нашим природним зубам. За допомогою керамічних вінірів вирішують естетичні, і функціональні проблеми.

До функціональних проблем належать ті, які пов'язані з втратою тканин зубів. Наприклад, у разі стирання за допомогою керамічних вінірів ми вирішуємо і естетичні проблеми, і відновлюємо втрачені тканини. Керамічні вініри, також, більш тонкі порівняно з композитними, і вони надійніше фіксуються на поверхні емалі.

До плюсів керамічних вінірів можна віднести можливість корекції посмішки, зубів та кольору.


До мінусів керамічних вінірів можна віднести вартість і термін виготовлення. Ціна в рази вища порівняно з композитними вінірами, а термін виготовлення довший. Для того, щоб пацієнту отримати максимально класний результат, потрібно набратися терпіння.Що таке рідкі вініри, знімні вініри, вінір TruSmile, Emax вініри?


Рідкі вініри, знімні вініри, вінір TruSmile не мають нічого спільного з вінірами. На жаль, це неякісна продукція, яку не варто купувати.

Що таке Emax вініри? Emax вініри - це керамічні вініри, а Emax - це один із видів матеріалу, з яких можливо виготовити вінір.

На фото: стоматолог-ортопед — Інна Довженко


Вініри чи брекети, що ж обрати?


Це часте запитання пацієнтів із порушеннями прикусу, з невеликою кривизною зубів. Однозначної відповіді немає, оскільки рішення приймається на основі об'єктивних даних. Спочатку потрібно провести обстеження пацієнта, додаткові знімки, проконсультуватись з ортодонтом і тільки після цього ухвалюється рішення про те, за яким планом рухатиметься пацієнт?


Вініри чи люмініри?


Також, часто пацієнти запитують, що обрати вініри чи люмініри? Люмініри - це, по суті, керамічні вініри. Також ця назва є запатентованою, вони виробляються в США. Основним мінусом є те, що абсолютно відсутня індивідуалізація вінірів. Позиціонують вони себе як вініри без обробки зубів. На жаль, це не є правдою і виготовити вініри, не обробляючи зуби, є практично неможливим. У вкрай малому відсотку випадків це все ж таки можливо зробити, але не за допомогою люмінірів.


23 перегляди

Comments


bottom of page