top of page

Встановлення вінірів. Як ставлять вініри на зуби

Оновлено: 8 черв. 2023 р.

Етапи встановлення вінірів


Перший етап — це консультація і діагностика. На цьому етапі проводиться фотозйомка, відеозйомка, в деяких випадках, діагностичні відбитки та знімки. Після чого проводиться аналіз отриманих даних, якщо немає протипоказань до встановлення вінірів - переходимо до створення проєкту. На цьому етапі робляться додаткові фото і за допомогою спеціальної програми можна попередньо, не обробляючи зуби, побачити, який вигляд матиме нова посмішка пацієнта. Після затвердження форми знімають відбитки та передають техніку для виготовлення проєкту.Після того як нову форму виготовлено, відбитки відправляють у клініку і запрошують пацієнта на повторну зустріч. Тут приміряють майбутній макет посмішки за допомогою пластмаси. На цьому етапі зуби також не обробляються. Тільки після затвердження макета розпочинається обробка зубів. За часом, зазвичай, це займає кілька годин, але якщо робота об'ємна, то відвідування доводиться повторювати. Після обробки зубів знімаються відбитки та передаються в лабораторію для виготовлення постійної конструкції.


На фото: стоматолог-ортопед — Інна Довженко


Зробимо акцент на тому, що пацієнт весь час ходить із пластмасовими зубами, від моменту початку роботи. Часто хвилює питання "як я буду ходити, поки вініри будуть виготовлятися?". Так от, пацієнт носить пластмасові вініри, які за формою ідентичні керамічним, тобто пацієнт не ходить без зубів на всіх етапах лікування. Після того як вініри виготовлено, їх передають у клініку, і пацієнта запрошують на примірку. Під час примірки ще є можливість додатково відкоригувати форму, колір, та інші нюанси, все це відбувається до фіксації.


Тільки після того, як пацієнт та лікар остаточно задоволені результатом, вініри фіксують. Фіксація вінірів відбувається в кофердамі - це спеціальна хустка, яка дає змогу контролювати сухість операційного поля, також використовують операційний мікроскоп. Поверхня зуба і поверхні вініра обробляється спеціальним чином, і вінір фіксується на цемент. Після, надлишки матеріалу прибирають, можлива невелика корекція прикусу.


Дуже важливо проводити всю роботу в кофердамі, оскільки потрапляння слини під час встановлення вінірів є вкрай небажаним. Це впливає на термін служби та, можливо, з часом відбуваються сколи, відколи вініра.Седація


На всіх етапах встановлення вінірів використовується місцеве знеболення. Але є люди, які сильно бояться, таких пацієнтів є можливість лікувати в медикаментозному сні, або ще по-іншому - седація. Це дуже хороший вибір для тих, хто відчуває сильний страх. Під час лікування в седації пацієнти нічого не відчувають, стан здоров'я контролюється командою анестезіологів, лікування проходить більш спокійно.


Термін служби вінірів


Термін служби вінірів залежить від кількох чинників. Одним із важливих чинників є те, як пацієнт доглядає за зубами. Вініри потрібно чистити так само як і свої зуби. Раз на півроку необхідно приходити до стоматолога на контрольні огляди та на професійну гігієну. За добре виконаної роботи термін служби вінірів становить від 10 років і вище.


Що відбувається із зубами після встановлення вінірів


Виникає питання, що відбувається із зубами після встановлення вінірів, чи виникає карієс під вініром? Якщо вінір виготовлений якісно, роботу проводили в кофердамі, з дотриманням усіх протоколів - то карієс не виникає.Чи можна замінити вініри?


Якщо раптом відбувається необхідність заміни вінірів, то вініри спилюють і встановлюють нові. Пацієнт уже без вінірів бути, звісно ж, не може, тому що ми все ж мінімально, але обробляємо зуб.Наскільки обробляється зуб для встановлення вінірів?


Усе вирішується в індивідуальному порядку: ідеальною товщиною вініра є 0,5-0,7 мікрона, буває і набагато менше, тобто, це досить тонкі пластинки. Остаточне рішення приймається після проєкту. Бувають випадки, коли необхідно прибрати велику кількість тканин зуба, тоді, як правило, краще відмовитись від встановлення вінірів. Можливо, потрібне ортодонтичне лікування, тобто лікування за допомогою брекетів. І вже після, коли зуби будуть стояти у більш правильному положенні і нададуть змогу мінімально їх обробити, встановлюють вініри.


27 переглядів
bottom of page